O tom, či bude program páperových búnd komerčne úspešný, rozhodujú dve čísla: plnivosť a rozsah certifikácie.Plnivosť určuje, koľko tepla si môžete úprimne nárokovať a ako efektívne ho poskytujete; certifikácia určuje, či maloobchodní kupujúci vôbec uvedú produkt na trh. Táto príručka vysvetľuje, čo meria plnivosť, ako sa líšia hlavné testovacie metódy, ako sa porovnáva kačacie a husacie páperie v rovnakých triedach a aké dokumenty musíte zhromaždiť na preukázanie štandardu zodpovedného páperia od farmy až po hotový odev.

1Vysvetlenie plniacej sily: Čo toto číslo meria

Plnivosť je najčastejšie uvádzaná – a najčastejšie nesprávne interpretovaná – špecifikácia páperového vrchného oblečenia. Meria objem v kubických palcoch, ktorý zaberá jedna unca (28,35 gramu) páperia pri štandardizovanom kondicionovaní a kompresii. Vyššia plnivosť znamená, že páperie zachytáva viac vzduchu na jednotku hmotnosti, čo znamená viac tepla pri menšom objeme a lepšej stlačiteľnosti.

Praktický dôsledok je viditeľný na diagrame nižšie. Pri rovnakej hmotnosti zaberá páperie s plnivosťou 800 približne o 45 percent väčší objem ako páperie s plnivosťou 550. Tento dodatočný objem tvorí zachytený vzduch a práve zachytený vzduch izoluje. Preto môže bunda s vysokou plnivosťou poskytnúť rovnaké teplo ako bunda s nízkou plnivosťou, pričom je citeľne ľahšia a má menšiu hmotnosť.

Porovnanie objemu a sily výplne: 28,35 g páperia Objem (kubické palce na uncu) 550 550 bodov FP Vstup sa zohne 650 650 bodov Stredne veľká kačica / hus 800 800 bodov FP Prémiové husacie páperie 900 900 bodov FP Expedičná trieda 800 FP zachytáva približne o 45 percent viac vzduchu ako 550 FP pri rovnakej hmotnosti Objem meraný podľa štandardizovaných protokolov pre kondicionovanie a kompresiu. Skutočná tepelná izolácia odevu závisí aj od hmotnosti výplne, konštrukcie a strihu.

Rovnako dôležité je, čo plnivosť nemeria. Nehovorí nič o tom, koľko páperia je v odeve, ako je odev vyrobený alebo ako zodpovedne bolo páperie získané. Ide o samostatné špecifikácie a ich spájanie je hlavnou príčinou väčšiny sporov o pôvode páperových búnd.

2Rovnica tepla: Plniaca sila vynásobená plniacou hmotnosťou

Celkové teplo v páperovom odeve je funkciou výplňovej kapacity vynásobenej výplňovou hmotnosťou. Vysoká výplňová kapacita s nedostatočnou výplňovou hmotnosťou vytvára ľahkú bundu, ktorá v teréne neponúka dostatočné výkony; stredná výplň s veľkou výplňovou hmotnosťou vytvára teplú bundu s nižšími nákladmi na materiál. Obe môžu byť správnym technickým rozhodnutím v závislosti od cieľovej ceny a prípadu použitia.

Tento vzťah má priamy komerčný dôsledky. Keďže páperie s vysokou plniacou schopnosťou je neúmerne drahé, najnákladovo efektívnejším spôsobom, ako pridať teplo, je často zvýšiť plniacu hmotnosť pri strednej plniacej schopnosti, než ju zvyšovať pri pevnej hmotnosti. Značky, ktoré sa zameriavajú na konkrétnu maloobchodnú cenu, často dosahujú lepšiu vnímanú hodnotu – bundu so skutočnou substanciou a viditeľným loftom – optimalizáciou tohto pomeru, a nie len maximalizáciou plniacej schopnosti.

Pravidlo špecifikácie:Vždy uvádzajte plniacu silu a plniacu hmotnosť spolu, na panel aj celkovo. Technický balíček, ktorý uvádza iba „plniacu silu 800“, necháva továreň voľne znížiť plniacu hmotnosť a výsledný odev bude testovaný podľa špecifikácie, pričom bude mať výsledky výrazne nižšie ako očakávania kupujúceho.

3Druhy páperia: kačacie vs. husacie, pôvod a zloženie

Zníženie hodnotenia sa riadi tromi premennými: druhom, pomerom zloženia a podnebím pôvodu. Každá z nich ovplyvňuje výkon, náklady a naratív udržateľnosti, ktorý má značka k dispozícii.

Kačica verzus hus

Husacie páperie vo všeobecnosti dosahuje vyššiu plniacu schopnosť ako kačacie páperie, pretože zhluky husacieho páperia sú väčšie a odolnejšie. Kačacie páperie v rozmedzí 550 až 650 pokrýva väčšinu programov strednej triedy z ekonomického hľadiska, zatiaľ čo husacie páperie dominuje v rozmedzí 700 a vyššie, kde prémiové umiestnenie a stlačiteľnosť odôvodňujú cenu. Dôležité je, že vysoko kvalitné kačacie páperie s hustotou 650 môže prekonať nízko kvalitné husacie páperie s hustotou 600 – druh je indikátorom, nie zárukou, a rozhodujúci je skutočný výsledok testu plniacej schopnosti.

Pomer zloženia

Pomer vyjadrený ako 90/10 alebo 80/20 opisuje pomer páperia k periu a úlomkom vlákien. Vyšší obsah páperia znamená lepší loft a menej ostní prenikajúcich cez vrchnú látku. Triedy 80/20 sú bežné v cenovo orientovaných programoch; 90/10 je bežný outdoorový štandard; 95/5 sa objavuje v prémiových a technických radoch.

Pôvod a podnebie

Páperie z vtákov chovaných v chladnejšom podnebí má tendenciu vytvárať hustejšie zhluky s vyšším loftom ako prirodzenú adaptáciu, a preto si niektoré produkčné regióny vyžadujú prémie. Pôvod je tiež dôležitý pre certifikáciu: Audity RDS začínajú na farme, takže infraštruktúra sledovateľnosti v zdrojovom regióne priamo ovplyvňuje, ako ľahko sa dá zdokumentovať certifikovaný materiál.

Špecifikácia nadol Typická plniaca sila Charakteristiky Pozícia programu
Pohnite sa 80/20 500 až 550 Ekonomický, ťažší pocit, viac brkov Vstupný maloobchod, propagačné programy
Pohnite sa 90/10 600 až 650 Vyvážený pomer tepla a nákladov, spoľahlivé zásobovanie Stredne veľké outdoorové a mestské
Husacie páperie 90/10 700 až 750 Vysoký loft, silná stlačiteľnosť Prémiové outdoorové aktivity, lyžovanie, cestovanie
Husacie páperie 95/5 800 až 900 Maximálny pomer tepla k hmotnosti, minimálne brko Technická, vysokohorská, expedícia
Recyklované (po spotrebe) 600 až 700 Príbeh o cirkulárnom materiáli, certifikovaný GRS Kolekcie zamerané na udržateľnosť

4Testovacie normy: IDFB, EN 12130 a overovanie šarže

Čísla plniacej sily majú význam iba vtedy, ak boli získané uznávanou testovacou metódou. Medzinárodnému obchodu dominujú tri rámce a ich výsledky nie sú vždy priamo zameniteľné.

Rozhodujúce testovacie metódy

Ten/Tá/ToMedzinárodný úrad pre páperie a perie (IDFB)je globálne obchodné združenie pre priemysel s páperím a periem a vyvíja testovacie protokoly, ktoré sa najčastejšie používajú v medzinárodnom sourcingu. IDFB vykonáva výskum v tomto odvetví a vytvára testovacie normy, ktoré zachovávajú integritu výrobkov na celom svete. V Európe norma EN 12130 špecifikuje metódu parnej úpravy na určenie plniacej schopnosti a výsledky z rôznych metód sa môžu pre ten istý materiál líšiť – preto profesionálny technický tím uvádza testovaciu metódu spolu s cieľovou hodnotou.

Nezávislé laboratóriá vykonávajú skutočné testovanie a vydávajú správy, ktoré potvrdzujú tvrdenia dodávateľov.IDFLpatrí medzi najuznávanejšie laboratóriá, ktoré pôsobia vo viac ako 20 krajinách od roku 1978 a slúži ako akreditovaný certifikačný orgán pre normy vrátane GOTS, GRS, RCS, RWS a DOWNPASS. Keď dodávateľ uvádza plniacu schopnosť, opýtajte sa, ktoré laboratórium a aká metóda túto hodnotu vypočítala.

Parametre nad rámec plniacej sily

Samotná plnivosť nepopisuje kvalitu páperia. Úplná špecifikácia zahŕňa aj zloženie, čistotu a chemické zvyšky – každá má svoju vlastnú štandardnú metódu a prahovú hodnotu prijateľnosti.

Parameter Čo meria Typický prah akceptácie Obchodné riziko, ak sa ignoruje
Plniaca sila Účinnosť podkrovia (objem na uncu) Zhoda špecifikácie s presnosťou +/- 5 percent Tvrdenia o teple zlyhali; zákazníci sa vrátili
Zloženie Pomer páperia k periu Zhoda s uvedenou známkou (napr. 90/10) Vystavenie klamlivej reklame
Zákal (čistota) Zvyškový prach a častice 500 mm alebo viac Sťažnosti na zápach, obavy zo alergénov
Kyslíkové číslo Zvyšková organická hmota 10 mg na 100 g alebo menej Rast mikróbov, zápach vo vlhkom skladovaní
Obsah oleja a tuku Zvyškové prírodné oleje Typicky pod 1,0 až 1,5 percenta Hrudkovanie, zápach, degradácia loftu
Odolnosť látky proti páperiu Odolnosť škrupiny pred prenikaním vlákien 15 vlákien alebo menej (ISO 12132-1) Viditeľný únik, sťažnosti na kvalitu
Dokumentačná disciplína:Vyžiadajte si správy o testoch na úrovni šarže pre vašu konkrétnu výrobnú dávku, nie všeobecný certifikát o spôsobilosti mlyna. Certifikát opisujúci, čo dokáže dodávateľ výplne vo všeobecnosti vyrobiť, nepreukazuje, že páperie skutočne dodané do vašich odevov spĺňa špecifikácie.

5Certifikácia RDS: Rozsah, reťazec ochrany a dokumenty

Štandard Responsible Down sa stal základným očakávaním pre páperie predávané do európskych a severoamerických maloobchodných kanálov. Spravuje ho Textile Exchange,Zodpovedný štandard Downje dobrovoľná norma, ktorej cieľom je zlepšiť životné podmienky kačíc a husí používaných na výrobu páperia a ktorá poskytuje spoločnostiam overený spôsob, ako zistiť pôvod materiálov v produktoch, ktoré kupujú.

Čo RDS vlastne vyžaduje

Základnou požiadavkou normy je ochrana zvierat v celom dodávateľskom reťazci, ktorá je postavená na piatich slobodách v oblasti ochrany zvierat a uplatňuje sa od liahnutia až po zabitie. RDS zásadne zakazuje šklbanie aj násilné kŕmenie živých vtákov – akékoľvek odstraňovanie páperia alebo peria zo živých vtákov je zakázané, rovnako ako zber páperia. Profesionálny certifikačný orgán tretej strany audituje každú fázu dodávateľského reťazca, počnúc farmou, a dokumentácia o reťazci zodpovednosti overuje cestu, ktorou certifikovaný materiál prechádza všetkými fázami až po konečný produkt.

Výrobky spĺňajúce minimálne požiadavky môžu niesť logo RDS v súlade so zásadami pre vyhlásenia noriem spoločnosti Textile Exchange. Norma bola vyvinutá s pripomienkami farmárov, odborníkov na dobré životné podmienky zvierat, odborníkov na ochranu pôdy, dodávateľov, značiek a maloobchodníkov, a preto dosiahla široké komerčné uznanie a nezostala len špecializovanou certifikáciou.

Reťazec spotrebiteľského reťazca RDS: Z farmy po hotový odev Každá fáza si vyžaduje audit a dokumentáciu tretej strany. Medzery prerušia reťaz a zneplatnia nárok. 1. FARMA Žiadne ošklbávanie živých zvierat Žiadne násilné kŕmenie Päť auditovaných slobôd Certifikát rozsahu 2. ZBERATEĽ Audit bitúnkov Segregácia materiálu Zosúladenie objemu Certifikát transakcie 3. SPRACOVATEĽ Umyť a sterilizovať Testovanie plniacej sily Vstupno-výstupné záznamy Certifikát transakcie 4. VÝROBCA Vyplnenie a zatvorenie Certifikát rozsahu lokality Sociálna zhoda (BSCI) Certifikát transakcie Chýbajúci certifikát transakcie v ktorejkoľvek fáze preruší reťaz – konečný odev nemôže mať nárok RDS. Značky sa kontrolujú na základe dokumentácie, nie zámeru. Certifikáty overujte pred výrobou, nie pri expedícii. Dokumenty, ktoré je potrebné zhromaždiť pre každú certifikovanú výrobnú šaržu: Certifikát rozsahu platnosti (SC) – ročný, vzťahuje sa na každé certifikované pracovisko, overte si expiráciu oproti vášmu výrobnému oknu Transakčný certifikát (TC) – vydávaný pre každú zásielku, zosúlaďuje certifikované objemy medzi etapami Správa o skúške výplne – na úrovni šarže, z akreditovaného laboratória, s uvedením metódy a výsledku Audit sociálnej zhody — amfori BSCI alebo SMETA, pomenovanie výrobného zariadenia Schválenie tvrdenia – označenie produktu a marketingový text boli skontrolované podľa politiky štandardných tvrdení

Dva dôležité certifikáty

Tímy zaoberajúce sa zabezpečovaním zdrojov si v systéme RDS často mýlia tieto dva typy dokumentov a tento rozdiel určuje, či reklamácia prežije audit.Certifikát rozsahusa vydáva každoročne certifikovanému pracovisku a potvrdzuje, že pracovisko bolo auditované a je oprávnené manipulovať s certifikovaným materiálom. ACertifikát transakcievydáva sa pre každú zásielku a porovnáva objem certifikovaného materiálu prechádzajúceho z jedného certifikovaného miesta na druhé.

Vlastníctvo certifikátu rozsahu je nevyhnutné, ale nie postačujúce. Na uplatnenie nároku RDS na hotový odev musí byť značka schopná predložiť reťazec certifikátov transakcie spájajúci hotový výrobok späť s certifikovanými farmami. Medzery v tomto reťazci zneplatňujú nárok bez ohľadu na to, ako bol materiál skutočne získaný.

6Viac ako RDS: Recyklované páperie, GRS a OEKO-TEX

RDS sa vzťahuje na novo vyrobené páperie. Programy založené na recyklovaných materiáloch, recyklovaných vrchných tkaninách alebo záruke obmedzeného používania látok vyžadujú dodatočné alebo alternatívne certifikácie.

Recyklované páperie a GRS

Recyklované páperie – získané z posteľnej bielizne a odevov po spotrebe, následne vyčistené a pretriedené – je certifikované podľaGlobálny štandard recyklácie (GRS)Namiesto RDS. GRS stanovuje kritériá pre certifikáciu recyklovaného obsahu a reťazca spotrebiteľa treťou stranou, pričom vyžaduje minimálne 50 percent recyklovaného obsahu pre označovanie orientované na spotrebiteľa a pridáva sociálne, environmentálne a chemické požiadavky nad rámec požiadaviek v súvisiacej norme pre vyhlásenie o recyklácii. Materiál musí spĺňať definíciu recyklovaného materiálu ISO a akceptujú sa vstupy pred spotrebiteľom aj po ňom.

Recyklované páperie má zvyčajne plniacu silu 600 až 700, čo ho stavia do konkurencieschopnej pozície oproti panenskému páperiu strednej triedy a zároveň podporuje naratív o obehovom hospodárstve. IDFB potvrdil, že v aktualizovanom hodnotení životného cyklu bude po prvýkrát hodnotené recyklované páperie, čo odráža presun materiálu do hlavného prúdu.

Obmedzené látky na škrupine

Certifikácia výplne sa nevzťahuje na vrchnú látku.OEKO-TEX STANDARD 100je najpoužívanejší rámec na potvrdenie, že textilné komponenty boli testované na škodlivé látky, pričom sa uplatňujú globálne štandardizované testovacie kritériá od priadze až po hotový výrobok. Väčšina exportných programov spája tvrdenie o certifikovanej výplni s povrchovou tkaninou testovanou OEKO-TEX, pretože maloobchodní kupujúci zvyčajne požadujú oboje.

Sociálna zhoda

Certifikácia materiálov sa týka produktu; sociálna zhoda sa týka továrne.Amfori BSCIje dominantným rámcom riadenia sociálnych rizík v medzinárodných dodávateľských reťazcoch odevov, ktorý podporuje audit a nápravu v oblasti pracovných podmienok, miezd, zdravia a bezpečnosti a mechanizmov na riešenie sťažností. Overte, či certifikát uvádza skutočný výrobný závod a či zostáva platný počas celého vášho výrobného obdobia – bežným a nákladným nedostatkom je certifikát vydaný obchodnému subjektu, a nie výrobnej hale.

7Ako špecifikovať vo svojom technickom balíku

Profesionálna špecifikácia odstraňuje každý stupeň voľnosti, ktorý by továreň inak mohla využiť na zníženie nákladov. Nasledujúce polia by sa mali objaviť explicitne, a nie implicitne.

Pole špecifikácie Príklad záznamu Prečo to musí byť explicitné
Druh a stupeň Husacie páperie, 90/10 Zabraňuje tichej náhrade za kačicu alebo nižšiu triedu
Plniaca sila a skúšobná metóda 700 FP, metóda IDFB Metódy sa líšia; výsledky nie sú zameniteľné
Hmotnosť plnenia 160 g telo, 90 g rukáv, 60 g kapucňa Závažia na paneli zabraňujú rezaniu rohov v oblastiach s nízkou viditeľnosťou
Limity čistoty Zákal minimálne 500 mm, kyslíkové číslo pod 10 Kontroluje zápach a hygienické sťažnosti na vlhkých trhoch
Požiadavka na certifikáciu Certifikované RDS, TC sa vyžaduje na dávku Určuje dodaciu lehotu a náklady na získanie materiálu
Odolnosť voči prepadnutiu škrupiny ISO 12132-1, 15 vlákien alebo menej Priamo kontroluje výnosy súvisiace s únikom
Tolerancia hmotnosti výplne +/- 5 percent na panel Definuje merateľné kritériá prijatia pri kontrole
Zodpovednosť za testovanie Správa na úrovni šarže z akreditovaného laboratória Objasňuje, kto platí a aké dôkazy sa predkladajú

8Päť úskalí pri získavaní zdrojov a ako sa im vyhnúť

1. Určenie plniacej schopnosti bez plniacej hmotnosti

Najčastejšia a najdrahšia chyba. Dodávateľ môže dodať náplň s hustotou 800 v množstve, ktoré je oveľa nižšie ako množstvo potrebné pre odev, a materiál bude stále testovaný podľa špecifikácie, zatiaľ čo bunda nebude mať dostatočné vlastnosti. Vždy špecifikujte hmotnosť náplne na panel s explicitnou toleranciou a hmotnosť overujte počas kontroly v linke, a nie až pri záverečnej kontrole.

2. Prijímanie generických certifikátov namiesto dokumentácie šarže

Všeobecný certifikát o spôsobilosti závodu nedokazuje nič o vašej výrobnej dávke. Požadujte protokoly o skúškach na úrovni dávok s uvedením metódy a výsledku skúšky a požadujte certifikáty o transakciách, ktoré porovnávajú objem vašej konkrétnej objednávky. Zahrňte túto požiadavku do objednávky tak, aby bola zmluvne vynútiteľná, a nie len zdvorilostná žiadosť.

3. Pridanie certifikačných požiadaviek po odbere vzoriek

Dodatočná úprava požiadavky RDS alebo GRS na už schválenú vzorku si vynúti opätovné získavanie výplne a často aj vrchnej látky, čo predlžuje dobu výroby o tri až päť týždňov a zneplatňuje cenovú základňu schválenej vzorky. O rozsahu certifikácie sa rozhodnete počas fázy špecifikácie, ešte pred vyrezaním prvej vzorky.

4. Za predpokladu, že továreň je certifikovaným subjektom

Certifikáty sa často vydávajú obchodnej spoločnosti, zatiaľ čo výroba prebieha v neauditovanom partnerskom zariadení. Overte, či je v certifikáte rozsahu uvedený názov výrobného miesta, porovnajte adresu so zariadením, ktoré ste navštívili alebo auditovali, a overte, či dátumy platnosti pokrývajú vaše výrobné okno.

5. Nadmerné stlačenie pre úsporu nákladov na prepravu

Kompresné balenie podstatne znižuje objem prepravy páperového oblečenia, čo ho robí lákavým. Dlhodobé nadmerné stlačenie však môže sploštiť loft a oneskoriť regeneráciu, čo vedie k tomu, že odevy po príchode vyzerajú nedostatočne naplnené. Dohodnite sa na maximálnom kompresnom pomere a nechajte ho na regeneráciu pred fotografovaním, prezentáciou v showroome alebo distribúciou v maloobchode.

PASSION OUTERWEAR je divízia spoločnosti Quanzhou Donghuang Garment Co., Ltd. s viac ako 20-ročnými skúsenosťami s výrobou outdoorového oblečenia, pracovného oblečenia a vyhrievaného oblečenia pre exportné trhy. Získavame certifikácie RDS a GRS prostredníctvom zdokumentovaných reťazcov certifikátov transakcií, vykonávame testovanie šarží prostredníctvom akreditovaných laboratórií tretích strán a udržiavame dodávateľské reťazce s certifikáciami BSCI, SMETA, GRS a OEKO-TEX. Popri vrchnom oblečení vyrábame ajpracovné odevy na mieruavyhrievané oblečenie na mieru, vrátanevyhrievaná bundaprogramy, ktoré kombinujú izoláciu s aktívnymi vykurovacími systémami.

Často kladené otázky

Akú plniacu schopnosť by som mal špecifikovať pre moju cenovú hladinu?
Pre vstup do stredne veľkého maloobchodného trhu zvyčajne najlepšiu vnímanú hodnotu ponúka páperie s plnivosťou 550 až 650 a veľkorysou plniacou hmotnosťou. Pre prémiové outdoorové a lyžiarske využitie je vhodné páperie s plnivosťou 700 až 750, ktoré vyvažuje výkon a cenu. Nad plniacou schopnosťou 800 sa náklady na materiál prudko zvyšujú a vo všeobecnosti sú opodstatnené iba pri technických, alpinistických alebo expedičných produktoch, kde sú hlavnými predajnými argumentmi hmotnosť a stlačiteľnosť. V každom prípade uveďte spolu s plniacou hmotnosťou aj plniacu hmotnosť – kombinácia určuje teplo, nie len číslo plniacej schopnosti.
Je certifikácia RDS povinná pre predaj páperových búnd v Európe?
RDS je dobrovoľný štandard, nie zákonná požiadavka. Mnoho európskych maloobchodníkov a rastúci počet severoamerických kupujúcich však vyžaduje zdokumentovaný zodpovedný odber surovín ako podmienku pre zaradenie do zoznamu, čo z neho robí komerčne záväznú prax pre značky predávajúce prostredníctvom týchto kanálov. Samostatne sa v niekoľkých jurisdikciách sprísňujú predpisy týkajúce sa dobrých životných podmienok zvierat a náležitej starostlivosti, takže smer vývoja uprednostňuje zdokumentovanú certifikáciu bez ohľadu na súčasné zákonné minimá.
Ako overím, či je certifikát transakcie pravý?
Certifikáty transakcií vydávajú akreditované certifikačné orgány tretích strán a sú označené číslom certifikátu, vydávajúcim orgánom a dobou platnosti. Číslo si overte priamo u vydávajúceho certifikačného orgánu, potvrďte, že popis produktu a objemy zodpovedajú vašej objednávke, a skontrolujte, či mená predajcu a kupujúceho zodpovedajú skutočným stranám vo vašej transakcii. Certifikačné orgány na tento účel prevádzkujú overovacie kanály a kontrola trvá niekoľko minút – oplatí sa ju vykonať predtým, ako uplatníte reklamáciu, a nie až po tom, čo ju maloobchodný kupujúci spochybní.
Môže byť recyklované páperie certifikované RDS?
Nie. RDS sa vzťahuje na novo vyrobené páperie s auditom dobrých životných podmienok zvierat na úrovni fariem a nevzťahuje sa na recyklovaný materiál. Recyklované páperie je certifikované podľa globálnej normy pre recyklované materiály, ktorá overuje obsah recyklovaného materiálu podľa definície ISO a vyžaduje minimálne 50 percent recyklovaného obsahu pre označovanie pre spotrebiteľa. Niektoré recyklované páperie pochádza z produktov po spotrebe s certifikátom RDS, ale výsledný recyklovaný materiál nesie označenie GRS, a nie RDS. Označenie vášho produktu sa musí zhodovať s certifikátom, ktorý vlastníte.
Prečo sa výsledky merania plniacej sily líšia medzi laboratóriami?
Plniaca sila je citlivá na použitú metódu kondicionovania a kompresie. Skúšobné predpisy IDFB a európska metóda kondicionovania parou podľa normy EN 12130 môžu priniesť rôzne výsledky pre ten istý materiál a príprava vzorky zavádza ďalšie odchýlky. Preto profesionálny technický balík uvádza testovaciu metódu spolu s cieľovou hodnotou a spory sa riešia opätovným testovaním s uvedenou metódou v dohodnutom laboratóriu, a nie porovnaním čísel z rôznych metód.
Koľko certifikácia RDS zvyšuje jednotkové náklady a dodaciu lehotu?
Certifikované páperie má zvyčajne prirážku k materiálu oproti ekvivalentným necertifikovaným druhom a proces dokumentácie zvyšuje administratívne náklady v každej fáze dodávateľského reťazca. Pokiaľ ide o dodaciu lehotu, počítajte s dodatočnými dvoma až štyrmi týždňami na zabezpečenie materiálu a vydanie certifikátu o transakcii, najmä ak kupujete existujúcu certifikovanú dávku, a nie objednávate špecializovanú. Náklady sa zvyčajne dajú pokryť vďaka lepšej akceptácii v maloobchode a zníženému riziku reklamácií, ale mali by byť modelované do vašich konečných nákladov od začiatku, a nie zistené počas výroby.
Čo sa stane, ak môj dodávateľ nemôže predložiť certifikát o transakcii?
Bez certifikátu transakcie pokrývajúceho vašu konkrétnu šaržu nemôžete uplatniť nárok na RDS na hotový odev, a to ani v prípade, že páperie bolo v praxi získané zo zodpovedných zdrojov. Reťazec spotrebiteľského dohľadu je svojou povahou dokumentárny. Ak dodávateľ nemôže predložiť certifikát, máte na výber buď predať výrobok bez certifikovaného nároku, alebo si výplň zaobstarať – obe možnosti sú oveľa drahšie ako overovanie požiadaviek na dokumentáciu v objednávke pred začatím výroby.
Phoenix Xie
Phoenix Xie
GM | OBLEČENIE PRE VÁŠŇU Z QUANZHOU
20 rokov výroby outdoorového oblečenia, pracovného oblečenia a vyhrievaného oblečenia. Certifikované spoločnosťami BSCI, SMETA, GRS, OEKO-TEX a VF Corporation. Spojte sa naLinkedIn.

Potrebujete zdokumentovaný a certifikovaný zápis pre váš ďalší program?

PASSION OUTERWEAR využíva zdroje certifikované podľa RDS a GRS prostredníctvom celého reťazca transakčných certifikátov, s testovaním plnenia na úrovni šarže a výrobou auditovanou BSCI. Pošlite nám svoju špecifikáciu alebo cieľovú plniacu schopnosť – do 24 hodín odpovieme s možnosťami materiálov a cenovými odporúčaniami.

Vyžiadať si možnosti downsourcingu Zobraziť program OEM / ODM