Pri veľkoobchodnom predaji pánskych prešívaných búnd nie je veľkosť detailom – je to najväčší faktor znižovania ziskovej marže.Sada veľkostí, ktorá nezodpovedá kupujúcej populácii, spôsobuje dve straty naraz: nepredané extrémne veľkosti, ktoré je potrebné zlacniť, a vypredanie základných veľkostí, ktoré boli nedostatočne nakúpené. Obom sa dá predísť a o oboch sa rozhoduje pred vystrihnutím jednej bundy. Táto príručka sa zaoberá programami pre pánske prešívané bundy vo veľkom na úrovni objemu, ktorý kupujúci skutočne potrebujú: ako sa meria a triedi pánsky blok, ako sa musí hmotnosť náplne škálovať v celom rozsahu veľkostí, ako si vybrať medzi skladovými, ODM a OEM veľkoobchodnými modelmi, ako plánovať pomery veľkostí podľa predajného kanála a aká tolerancia merania a kontrolný protokol chránia objednávku kontajnerovej zásielky.

1Prečo je dimenzovanie najnákladovejšou premennou pri hromadných objednávkach

Každý hromadný kupujúci vrchného oblečenia sa nakoniec naučí tú istú lekciu: cena za chybu v kombinácii veľkostí nie je cena nepredaných búnd, ale cena nepredaných búnd plus marža z predaja, ktorý sa nikdy neuskutočnil, pretože sa minuli základné veľkosti. V objednávke 3 000 kusov s nesprávne váženou krivkou veľkostí táto kombinácia bežne prevyšuje celý hrubý zisk z programu.

Základným dôvodom je, že veľkosti pánskeho vrchného oblečenia nie sú medzi značkami štandardizované tak, ako si kupujúci myslia. Dva odevy označené veľkosťou L sa môžu líšiť o štyri až šesť centimetrov v šírke hrudníka a o dva až tri centimetre v dĺžke rukáva v závislosti od toho, na akých údajoch o populácii bol model značky založený a akú mieru voľnosti dizajnér uviedol. Normalizačné orgány sa k tomu výslovne vyjadrili:Práca ISO na normách pre veľkosti oblečeniaje zameraný najmä na zvýšenie spokojnosti zákazníkov a zníženie počtu vrátených tovarov spôsobených zlým strihom a na zníženie obchodných bariér harmonizáciou označovania veľkostí a terminológie na celom svete.

Komplikácie špecifické pre veľkoobchod

Maloobchodné značky dokážu absorbovať chybu vo veľkostiach v rámci širokého katalógu. Veľkoobchodní distribútori nie, pretože jeden program prešívaných top často predstavuje veľký podiel objemu vrchného oblečenia za danú sezónu. Táto koncentrácia robí dve veci nevyjednateľnými: sada veľkostí musí byť špecifikovaná v mierach, a nie na štítkoch, a krivka veľkostí musí byť odvodená z vlastnej histórie predaja kupujúceho, a nie z nedodržania dodávateľa.

Dôsledky pre kupujúceho:Nikdy neakceptujte štandardnú krivku veľkostí dodávateľa ako predvolenú. Požiadajte o skutočné miery odevov pre každú veľkosť, porovnajte ich s vaším najpredávanejším existujúcim programom a potom znovu vytvorte pomer objednávok z vlastných údajov o predajnosti. Dodávatelia zvyčajne radi upravia pomery – ale iba ak sa o to opýtate pred vytvorením plánu strihania.

2Miery mužských blokov a kam zapadajú štandardy

Pánska prešívaná bunda je definovaná malým súborom mier, ktoré spolu určujú, či odev vyhovuje cieľovej populácii. Najužitočnejšou referenciou pre ich konzistentné definovanie jeISO 8559-1, ktorá špecifikuje antropometrické definície pre telesné miery používané pri označovaní veľkostí oblečenia. Stanovuje orientačné body, postupy merania a základný anatomický základ pre rozmery hrudníka, pásu, bokov, postavy a rukávov – čo znamená, že technický balík, ktorý sa naň odvoláva, odstraňuje väčšinu interpretačnej medzery medzi vašou špecifikáciou a modelárňou továrne.

Diagram nižšie zobrazuje body merania, ktoré sú najdôležitejšie pre špecifikáciu pánskej prešívanej mikiny a ako sa vzťahujú k loftovému odevu a nie k telu.

Pánska prešívaná bunda: Kľúčové špecifikácie, meracie body Merania sa robia na loftovanom odeve, nie na plochom strihu A. CEZ RAMENO Šev k švu, cez chrbát B. HRUDNÍK (1/2) 2,5 cm pod prieramkom, ploché C. ZADNÝ ČASŤ DĹŽKA CB šev od krku k lemu D. OBAL Ramenný šev k manžete V. HEM (1/2) Nastavuje hlasitosť siluety Tolerancia: obvod hrudníka a lemu +/- 1,5 cm, dĺžka chrbta +/- 1,5 cm, dĺžka rukáva +/- 1,0 cm, cez rameno +/- 0,8 cm. Všetky merania sa musia vykonať po vyprataní podkrovia, minimálne 24 hodín po vybalení a dekompresii.

Dva z nich si zaslúžia osobitnú pozornosť vo veľkoobchodnom kontexte. Šírka hrudníka určuje prijateľnosť strihu v celej populácii a práve tu sú rozdiely medzi značkami najväčšie. Dĺžka rukáva určuje, či bunda vyhovuje vyššiemu segmentu v rámci každej veľkostnej skupiny, a je to miera, ktorá sa najčastejšie zanedbáva, keď továreň obmedzí jednoduchosť nosenia, aby ušetrila látku.

3Vytvorenie sady veľkostí: Rozsah, triedenie a tolerancia

Gradovanie je proces škálovania základného vzoru nahor a nadol s cieľom vytvoriť rozsah veľkostí. Jeho dosiahnutie je numerické cvičenie, nie estetické, a malo by byť explicitne špecifikované, a nie ponechané na konvencie výrobcu.

Veľkosť Obvod hrudníka (cm) Obvod odevu v hrudníku 1/2 (cm) Cez rameno (cm) Dĺžka chrbta (cm) Dĺžka rukáva (cm) Cieľová hmotnosť náplne (g)
S 88 až 92 56,0 45,5 70,0 62,0 115
M 96 až 100 59,0 47,5 72,0 63,5 128
L 104 až 108 62,0 49,5 74,0 65,0 142
XL 112 až 116 65,0 51,5 76,0 66,5 157
2XL 120 až 124 68,0 53,5 78,0 68,0 173
3XL 128 až 132 71,0 55,5 80,0 69,5 190

Vyššie uvedené obrázky predstavujú pánsky blok bežného strihu s miernou ľahkosťou, vhodný na vrstvenie flísu alebo ľahkého úpletu pod ním. Tri pravidlá upravujú, ako by sa mali nastavovať.

Intervaly stupňov musia byť konzistentné, ale nie jednotné

V tabuľke sú obvody hrudníka odstupňované podľa 3 centimetrov na veľkosť, čo je štandard pre pánske vrchné oblečenie. Obvod hrudníka je odstupňovaný podľa 2 centimetrov a obvod rukáva podľa 1,5 centimetra. Dôvod, prečo sa intervaly líšia, je proporcionalita: ak by sa dĺžka rukáva odstupňovala rovnako ako obvod hrudníka, bunda by sa v krajných bodoch rozsahu stala neúmernou. Trvajte na tom, aby ste si pozreli tabuľku intervalov od hodnotiteľa, a nie len hotovú tabuľku veľkostí – továreň, ktorá ju nedokáže vyrobiť, meria podľa oka.

Stanovte toleranciu v kúpnej zmluve

Tolerancia rozmerov je miestom, kde vzniká väčšina sporov ohľadom objemu, a takmer vždy sa neuvádza, kým sa nevyskytne problém. Funkčný komerčný štandard pre pánske prešívané tričká je plus alebo mínus 1,5 centimetra na dĺžke hrudníka, lemu a chrbta, plus alebo mínus 1,0 centimeter na dĺžke rukáva a plus alebo mínus 0,8 centimetra na šírke ramena. Uveďte tieto čísla v kúpnej zmluve spolu s normou pre odber vzoriek, ktorú chcete skontrolovať, a požadujte, aby sa merania vykonali po minimálne 24-hodinovej dobe na zotavenie v podkroví po vybalení.

4Konzistentná výplňová hmotnosť a teplo vo všetkých veľkostiach

Hmotnosť výplne sa musí prispôsobiť ploche odevu a práve táto špecifikácia sa vo veľkoobchodných programoch najčastejšie nesprávne rieši. Továreň, ktorá plní každú veľkosť rovnakou hmotnosťou, vyrába veľkosť S, ktorá je teplejšia ako veľkosť 3XL, pretože rovnaké množstvo výplne je rozložené na podstatne menšej ploche. Zákazníci si to okamžite všimnú a vyvoláva to sťažnosti, ktoré je ťažké diagnostikovať na stránke produktu.

Riešenie je jednoduché: v technickom balíku zadajte cieľovú hmotnosť výplne pre každú veľkosť s prijateľným rozsahom odchýlky plus alebo mínus 5 percent na panel. Tabuľka v časti 3 zobrazuje krivku škálovania približne 11 až 12 percent na krok veľkosti, ktorá udržiava výšku loftu a tým aj tepelnoizolačné vlastnosti v celom rozsahu zhruba konzistentné. Upozorňujeme, že sa líši od plniacej sily, ktorá meria skôr kvalitu výplne ako kvantitu. Obe musia byť zadané.

Páperie zostáva referenčným materiálom pre túto aplikáciu a jeho environmentálne aspekty sú teraz dobre zdokumentované. Podľa údajov z hodnotenia životného cyklu publikovanýchMedzinárodný úrad pre páperie a perie, páperie má o 85 až 97 percent nižší vplyv ako polyester vo všetkých analyzovaných kategóriách vplyvu a približne 18-krát menší vplyv na zmenu klímy ako polyesterová výplň. Ak program špecifikuje páperie,Zodpovedný štandard Downposkytuje rámec reťazca zodpovednosti, ktorý umožňuje maloobchodným kupujúcim obhájiť si zdroje, zakazuje šklbanie a násilné kŕmenie živých zvierat a vyžaduje audit tretej strany v každej fáze od farmy až po hotový odev. Ak program namiesto toho špecifikuje recyklovanú syntetickú výplň alebo recyklovanú vrchnú tkaninu,Globálny štandard recyklácieupravuje toto tvrdenie a vyžaduje minimálne 50 percent recyklovaného obsahu pre označovanie orientované na spotrebiteľa.

Poznámka k obstarávaniu:Uistite sa, že testovanie výplne sa vykonáva na úrovni panelov, nie na hotových odevoch. Vážením hotovej bundy sa nedá odhaliť nerovnomerné rozloženie medzi prednými, zadnými a rukávovými panelmi – chyba, ktorá v skutočnosti spôsobuje sťažnosti zákazníkov na studené miesta.

5Tri modely hromadného programu: skladom, ODM a OEM

Hromadní kupujúci si zvyčajne vyberajú medzi tromi programovými štruktúrami a správna voľba závisí oveľa viac od toho, ako veľmi má byť produkt diferencovaný, než len od jednotkovej ceny. Diagram nižšie znázorňuje toto rozhodnutie.

Výber modelu hromadného programu pre pánske prešívané bundy SKRATKA HROMADNEJ OBJEDNÁVKY VEĽKOOBCHOD S TOVAROM Hotové, továreň je už v prevádzke dizajn a farebné prevedenia MOQ: spolu 50 až 200 ks Dodacia lehota: 7 až 20 dní Prispôsobenie: iba štítok Najlepšie na: testovanie trhu, vyplnenie krátkeho okna propagácia alebo dobíjanie ODM HROMADNÉ Továrenský blok, tvoja farba, prešívanie, výplň, branding MOQ: 100 až 300 kusov na farbu Dodacia lehota: 45 až 70 dní Prispôsobenie: vysoké Najlepšie pre: vlastnú značku distribúcia, sezónna programy, opakované objednávky PLNÝ OEM HROMADNÝ OBJEDNÁVKA Nový blok z vašej špecifikácie, plná kontrola materiálu MOQ: 500 až 1 000 ks Dodacia lehota: 90 až 150 dní Prispôsobenie: kompletné Najlepšie pre: proprietárne prispôsobenie, firemné alebo uniformné programy, tendre Rozhodovacie pravidlo: Vyberte si skladové zásoby, keď je dôležitá rýchlosť a nízka angažovanosť, ODM, keď je identita značky dôležitejšia ako originalita strihu, a OEM, keď je samotný strih súčasťou vašej produktovej ponuky.
Model programu Celkové MOQ Odber vzoriek Dodacia lehota pre hromadné dodávky Riziko zhody Index jednotkových cien
Veľkoobchod so zásobami 50 až 200 ks Žiadne sa nevyžaduje 7 až 20 dní Známe, fixné Najnižšia
ODM, skladová látka 100 až 300 na farebnú kombináciu 10 až 15 dní 30 až 45 dní Nízka Nízka
ODM, vlastná tkanina 300 až 500 ks 15 až 22 dní 40 až 55 dní Nízka Mierne
OEM, nový blok 500 až 1 000 ks 20 až 35 dní 50 až 70 dní Spravované Vyššia
OEM, certifikované materiály 500 až 1 000 ks 28 až 40 dní 55 až 75 dní Spravované Najvyššia

6Plánovanie pomeru veľkostí podľa predajného kanála

Krivky veľkostí nie sú univerzálne. Správny pomer závisí od toho, kto kupuje, a jeho nesprávne určenie je drahé v oboch smeroch. Tabuľka nižšie uvádza východiskové body; správnym dlhodobým prístupom je nahradiť ich vlastnými údajmi o predajnosti po prvej sezóne.

Kanál S M L XL 2XL 3XL Plánovacia poznámka
Maloobchod s módou, EÚ 1 2 3 2 1 0,5 Širšia populačná krivka; dominuje L
Maloobchod s módou, Severná Amerika 0,5 1,5 2,5 3 2 1 Posunúť o jednu celú veľkosť nahor
Vonkajšia špecializácia 1 2 2,5 2 1 0,5 Veľkosti jadier sústredené v kategóriách M až XL
Firemné / uniformné 1 2 3 3 2 1 Najširší rozsah; vyhnite sa strate XL
Elektronický obchod, zmiešaný 1 2 3 2,5 1,5 1 Pridajte rezervu miery návratnosti pre M a L

Za internalizáciu stoja dva vzorce. Po prvé, severoamerické krivky veľkostí sú pre rovnakú fyzickú populáciu zhruba o jednu veľkosť väčšie ako európske krivky, takže európska krivka veľkostí dodaná do amerického skladu bude systematicky nakupovať menej ako veľkosť XL a viac. Po druhé, elektronický obchod vyžaduje širšie rozpätie ako kamenné obchody, pretože online kupujúci si objednávajú viacero veľkostí s úmyslom niektoré vrátiť – a vrátenie tovaru v prípade vrchného oblečenia je prevažne ovplyvnené strihom, čo je práve problém.harmonizované normy pre veľkosti oblečeniasú určené na zníženie.

7Kontrola kvality pre hromadné triedenie: Tolerancia a AQL

Objednávka kontajnerovej prepravy predstavuje riziko, ktoré pri malých dávkach neexistuje: posun. Prvých sto kusov môže byť podľa špecifikácie a posledných sto dva centimetre odlišných, pretože strihové kusy boli prestrihnuté, prešívaciu linku prevzal iný operátor alebo sa zvýšila hmotnosť výplne. Kontroly, ktoré to zachytia, sú jednoduché, ale musia sa dohodnúť vopred.

Kontrolný zoznam pre kontrolu veľkosti hromadných výrobkov

  • Schválené vzorky stanovených veľkostí – jedna zapečatená referenčná vzorka na veľkosť, ktorú si obe strany ponechajú ako štandard merania.
  • Meranie v rade v troch bodoch – na začiatku, v polovici série na približne 30 percentách a na konci série, pričom každé meranie zahŕňa všetky veľkosti.
  • Overenie hmotnosti na úrovni panelu – predná, zadná časť a rukáv sa vážia samostatne s toleranciou plus alebo mínus 5 percent zo špecifikácie.
  • Protokol zotavenia z podkrovia – meranie vykonávajte až po minimálne 24-hodinovej dobe zotavenia po vybalení a dekompresii.
  • Uvedená úroveň AQL – bežne AQL 2,5 pre závažné chyby a 4,0 pre drobné chyby na hromadnom oblečení, potvrdená v kúpnej zmluve.
  • Prístup k testovaniu tretími stranami – testovanie šarží a testovanie obmedzených látok je k dispozícii pred odoslaním, nie po ňom.

O obmedzených látkach,OEKO-TEX STANDARD 100Testovanie vrchnej časti, podšívky a lemovania je teraz základným očakávaním väčšiny európskych a rastúceho počtu severoamerických maloobchodných kupcov. Akreditované laboratóriá, ako napríkladIDFLzabezpečujeme testovanie, kontrolu a certifikáciu v rámci kategórií textílií, výplní a hotových výrobkov; továreň, ktorá už spolupracuje s uznaným laboratóriom, prejde vaším schvaľovacím procesom rýchlejšie a bude lepšie vybavená na preukázanie tvrdení, ak maloobchodný odberateľ vykoná audit vášho dodávateľského reťazca.

Sociálna súladnosť prebieha paralelne.Amfori BSCIje najuznávanejší rámec sociálneho dodržiavania predpisov v európskych dodávateľských reťazcoch, ktorý pokrýva pracovný čas, mzdy, zdravie a bezpečnosť a mechanizmy na riešenie sťažností vo viac ako 120 krajinách pôvodu. V prípade veľkoobchodnej distribúcie do maloobchodných sietí overte, či certifikát uvádza konkrétne výrobné miesto, a nie iba obchodný subjekt, a skontrolujte jeho platnosť vzhľadom na vaše výrobné okno.

8Ceny, MOQ a dodacia lehota pre hromadné objednávky

Veľkoobchodné ceny pánskych páperových búnd sú ovplyvňované štyrmi premennými, zoradenými podľa zostupného vplyvu: špecifikácia výplne, vrchná látka, objednané množstvo a balenie lemovania. Výplň zvyčajne predstavuje 30 až 50 percent jednotkovej ceny pánskej bundy plnenej páperím; vrchná látka je zvyčajne druhá v poradí.

Kde sú prestávky v objeme

Väčšina tovární uvádza ceny v pásmach a zmysluplné prahy sú zvyčajne 300, 500, 1 000 a 3 000 kusov. Prah 300 kusov je dôležitý, pretože je to zvyčajne miesto, kde továreň môže odôvodniť vyhradenú dávku látky namiesto nákupu zo skladu. Prah 1 000 kusov je dôležitý, pretože je to miesto, kde sa stávajú ekonomicky výhodnými vlastné hardvérové ​​formy a potlačené obaly. Nad 3 000 kusov pochádzajú ďalšie úspory najmä zo znižovania efektivity a konsolidácie prepravy, a nie z nákladov na materiál.

Tiež sa oplatí opýtať, či sa objednávka zmiešaných veľkostí a farieb započítava do minimálneho objednávkového množstva. Mnohí dodávatelia požadujú minimum na farebnú kombináciu, a nie na objednávku, čo môže nenápadne strojnásobiť efektívny záväzok. Ak je vaša krivka veľkostí široká, vyjednajte minimum ako celkové objednané množstvo s rozumnou spodnou hranicou pre každú farebnú kombináciu.

Plánovanie prepravy tovaru a ciel

Kompresné balenie zvyčajne znižuje objem prepravovaného páperového odevu o 40 až 60 percent, čo podstatne mení náklady na jednotku pri námornej preprave. Nevýhodou je čas na zotavenie z podkrovia: po rozbalení počkajte 24 až 72 hodín pred fotografovaním v maloobchode alebo prezentáciou v showroome. Započítajte colné sadzby do jednotkových nákladov skôr, než ich započítajte na colnici – v prípade vrchného oblečenia sa často pohybujú v jednociferných až dvojciferných číslach v závislosti od klasifikácie a miesta určenia, čo stačí na zmenu životaschopnosti cenovej hladiny.

9Súlad s predpismi o balení, označovaní a preprave

Veľkoobchodné zásielky neprejdú colnými a maloobchodnými kontrolami pri dovoze tovaru z predvídateľných dôvodov a takmer vo všetkých prípadoch ide skôr o problémy s dokumentáciou ako s výrobkom.

Obsah vlákien a označovanie pokynov na ošetrovanie sú regulované. V Spojených štátoch...Zákon o identifikácii textilných vlákienupravuje povinné zverejňovanie obsahu pri označovaní, fakturácii a reklame textilných výrobkov a zakazuje nesprávne označovanie – čo znamená, že tvrdenie o zložení výplne na hárku s technickými údajmi pre veľkoobchod má rovnakú právnu váhu ako tvrdenie na všitej etikete. V Európe...Stratégia EÚ pre udržateľný a obehový textilzavádza požiadavky na ekodizajn, digitálny produktový pas a prísnejšie pravidlá pre ekologické tvrdenia; Komisia poznamenáva, že v súčasnosti sa do nového oblečenia recykluje len približne 1 percento materiálu v odevoch, a preto sa opodstatnené tvrdenia presúvajú z marketingovej výhody na požiadavku na dodržiavanie predpisov.

Z obchodného hľadiska európski kupujúci čoraz viac hodnotia dodávateľov na základe transparentnosti a spoločenskej zodpovednosti podnikov, a nie len na základe ceny. Trhové informácie odCBI, služba pre prieskum trhu Holandskej agentúry pre podnikanie, identifikuje udržateľnosť, spoločenskú zodpovednosť firiem a transparentnosť ako hlavné trendy formujúce európske odevné zásobovanie, spolu s rastúcim významom vzťahu medzi kupujúcim a dodávateľom. Dodávateľ, ktorý dokáže na požiadanie vypracovať dokumentáciu, skracuje cyklus zaškolenia kupujúceho, čo je skutočnou obchodnou výhodou v procese verejného obstarávania.

PASSION OUTERWEAR je divízia spoločnosti Quanzhou Donghuang Garment Co., Ltd. s viac ako 20-ročnými skúsenosťami s výrobou a obchodom s outdoorovým oblečením, pracovným oblečením a vyhrievaným oblečením. Prevádzkujeme veľkoobchodné programy pre pánske prešívané bundy v dodávateľských reťazcoch s certifikátmi BSCI, SMETA, GRS a OEKO-TEX, so skladovými zásobami, ODM a kompletnými OEM možnosťami a veľkosťami od S do 3XL, ktoré sú uvedené v mierach, a nie na etiketách. Vyrábame tiežpracovné odevy na mieruavyhrievané oblečenie na mieru, takže distribútori zlučujúci viacero kategórií môžu vyjednávať o minimálnom objednávaní (MOQ) a preprave v rámci širšej objemovej základne. Náš vyhrievaný sortiment – ​​vrátanevyhrievaná bundaavyhrievaná vesta— zdieľa rovnaké pánske bloky, čo zjednodušuje konzistenciu strihu pre kupujúcich so štandardnými aj vyhrievanými radmi.

Často kladené otázky

Aké je minimálne objednateľné množstvo pre pánsku prešívanú bundu vo veľkoobchode?
Záleží to od modelu programu. Veľkoobchodné zásoby na základe existujúceho návrhu továrne zvyčajne začínajú na celkovo 50 až 200 kusoch vo všetkých veľkostiach. ODM programy využívajúce továrenský blok s vašou farebnou kombináciou, prešívaním a brandingom zvyčajne začínajú na 100 až 300 kusoch na farebnú kombináciu alebo 300 až 500 kusoch, ak ide o látku farbenú na mieru. Úplný vývoj OEM podľa vašej vlastnej špecifikácie si zvyčajne vyžaduje 500 až 1 000 kusov, čo je primárne dané minimálnymi požiadavkami továrne na látku. Ak je vaša krivka veľkostí široká, opýtajte sa, či sa minimum vzťahuje na objednávku alebo na farebnú kombináciu – rozdiel môže strojnásobiť váš efektívny záväzok.
Ako sa uistím, že veľkosť zodpovedá mojej existujúcej najpredávanejšej kolekcii?
Neporovnávajte štítky s veľkosťami; porovnávajte miery. Pošlite skutočné miery vášho najpredávanejšieho odevu – obvod hrudníka meraný 2,5 centimetra pod prieramkom, od ramenného švu k švu, dĺžku chrbta od stredného švu pri krku a dĺžku rukáva od ramenného švu – a požiadajte továreň, aby porovnala cenovú ponuku s týmito číslami, a nie so štandardnou tabuľkou. Pokiaľ je to možné, riaďte sa štandardizovanými definíciami, ako je ISO 8559-1, aby obe strany používali rovnaké orientačné body. Najspoľahlivejšou metódou je kúpiť si uzavretú vzorku s danou veľkosťou v každej veľkosti predtým, ako sa rozhodnete pre hromadný nákup.
Mala by byť hmotnosť náplne rovnaká pre všetky veľkosti?
Nie. Hmotnosť výplne sa musí prispôsobiť ploche odevu, inak bude veľkosť S teplejšia ako veľkosť 3XL. Praktická krivka prispôsobenia je približne o 11 až 12 percent viac výplne na krok veľkosti, čo udržiava výšku loftu a tepelné vlastnosti v celom rozsahu zhruba konzistentné. V technickom balení uveďte cieľovú hmotnosť výplne na veľkosť s toleranciou plus alebo mínus 5 percent na panel a potvrďte, že továreň overuje hmotnosť výplne na úrovni panelov, a nie vážením iba hotových odevov.
Akú toleranciu merania by som mal akceptovať pri hromadnej objednávke?
Funkčný komerčný štandard pre pánske prešívané bundy je plus alebo mínus 1,5 centimetra na dĺžke hrudníka, lemu a chrbta, plus alebo mínus 1,0 centimetra na dĺžke rukáva a plus alebo mínus 0,8 centimetra na dĺžke ramena. Tieto údaje by mali byť uvedené v kúpnej zmluve spolu s kontrolnou normou, ktorú chcete použiť. Dôležité je uviesť, že merania sa vykonávajú po minimálne 24-hodinovej dobe zotavenia po vybalení – meranie čerstvo dekomprimovaného odevu podcení hrudník a loft a povedie k falošne zamietnutým výrobkom.
Aký pomer veľkostí by som si mal objednať pri prvom hromadnom nákupe?
Začnite skôr od kanála než od predvoleného dodávateľa. Pre európsky maloobchod s módou je rozumná otváracia krivka S1 M2 L3 XL2 2XL1 3XL0,5. Pre Severnú Ameriku posuňte krivku zhruba o jednu celú veľkosť nahor, pretože tá istá fyzická populácia si kupuje väčšiu veľkosť. Firemné a uniformné programy potrebujú najširší rozsah s osobitnou váhou na L a XL. Elektronický obchod vyžaduje širší rozsah ako kamenné predajne, pretože online kupujúci si objednávajú viacero veľkostí s úmyslom niektoré vrátiť. Nahraďte všetky tieto údaje vlastnými údajmi o predaji po prvej sezóne.
Aké certifikáty by mal mať dodávateľ prešívaných búnd pre veľkoobchodníkov?
Minimálne certifikácia sociálnej zhody, ako napríklad Amfori BSCI alebo SMETA, ktorú väčšina európskych a mnoho severoamerických maloobchodných kupujúcich vyžaduje pred zapojením dodávateľa. V prípade materiálových deklarácií by mal dodávateľský reťazec mať certifikát RDS, ak používate páperie, certifikát GRS, ak deklarujete obsah recyklovaného materiálu, a certifikát OEKO-TEX STANDARD 100 na vrchnej časti, podšívke a lemovaní. Overte, či každý certifikát uvádza skutočný výrobný závod a či zostáva platný počas celého vášho výrobného obdobia, pretože certifikáty vydané obchodnému subjektu a nie továrni sú bežnou medzerou, ktorá sa objaví počas auditov maloobchodných kupujúcich.
Ako dlho trvá hromadná objednávka pánskych pulóverov od potvrdenia objednávky po doručenie?
Veľkoobchodné zásoby sa odosielajú do 7 až 20 dní. Programy ODM pre skladové látky trvajú približne 45 až 70 dní vrátane odberu vzoriek a hromadnej výroby; ODM s látkami farbenými na mieru trvá 60 až 85 dní. Úplný vývoj OEM z nového bloku trvá 90 až 150 dní vrátane dvoch kôl vzoriek a programy s certifikovanými materiálmi sú na hornej hranici, pretože šarže certifikovaných materiálov sa nakupujú v pevných množstvách. Pripočítajte 30 až 40 dní pre námornú prepravu alebo 5 až 8 dní pre leteckú prepravu plus čas na zotavenie v cieľovom sklade pred maloobchodnou prezentáciou.
Greg Su
Greg Su
Vedúci produktový manažér | PASSION OUTERWEAR
20 rokov skúseností vo výrobe a obchode so športovým, pracovným a outdoorovým oblečením. Certifikované podľa štandardov dodávateľského reťazca BSCI, SMETA, GRS a OEKO-TEX. Spojte sa s nami.LinkedIn.

Plánujete hromadnú objednávku pánskej prešívanej bundy?

PASSION OUTERWEAR dodáva pánske prešívané bundy od 50 kusov, s veľkosťami S až 3XL špecifikovanými v mierach, s gramážou plnenia pre každú veľkosť, overením plnenia na úrovni panelov a s certifikovanými dodávateľskými reťazcami BSCI, SMETA, GRS a OEKO-TEX. Pošlite nám svoju krivku veľkostí a cieľovú špecifikáciu – odpovieme vám do 24 hodín.

Vyžiadať si hromadnú cenu a sadu veľkostí Zobraziť program OEM / ODM